Villa Kiralama Genel Bilgiler

Genel bilgiler    

Eve giriş çıkış saatleri, evlerin kapasitesi, donanımı, teknik altyapısı, depozito, rezervasyon, rezervasyon iptali, evdeki havlu çarşaf ve temizlik ürünleri hakkında detaylı açıklamaları sayfamızda bulabilirsiniz.

Eve giriş çıkış saatleri

Tüm evlerimizde eve giriş saati 16:00 itibariyle olup, evden çıkış saati ise en geç 10:00’a kadardır. Bu zaman aralığında evlerimiz temizlenmektedir. Eğer sizin giriş yapacağınız günden önceki gün, ev müsait ise eve giriş saatlerinde esneklik sağlanabilir. Evlerin sayfalarında giriş çıkış saatleri yazmaktadır.

Evlerin kapasitesi

Her evin ayrı bir kapasitesi vardır ve bu sayı evimizde konaklayabilecek maksimum kişi sayısını belirtmektedir. Yatak odalarındaki yataklar haricinde salonda veya yine yatak odalarında çekyat, açılır-kapanır kanepe gibi herhangi bir yatma imkanı mevcut ise bu ayrıca belirtilmiştir. Bu konuda hassas olmamızın yanı sıra satış temsilcisinden yazılı bir onay alındığı takdirde kişi kapasitesi esnetilebilir. Kişi sayısına çocuk ve bebekler dahildir.

Evlerin donanımı

Her villamızın içerisinde farklı farklı donanımlar mevcuttur. Bunun için lütfen web sayfamızda her bir ev için yer alan donanım kısmını inceleyiniz. Her villamızın mutfağında misafir sayısıyla orantılı olarak çatal,bıçak vb. bulunmaktadır. Eksik veya kullanılamaz durumda olan araç-gereçler için villanızla ilgilenen görevli kişi ile iletişime geçebilirsiniz ve bu araç-gereçler en kısa sürede temin edilecektir.

Evlerin donanımı veya teknik yapısı ile ilgili olası problemler

Programımızdaki evler her müşteri girişinden önce villa görevlisi tarafından kontrol edilmektedir. Ancak yazlık yörelerde yer alan bu evlerimizde farklı farklı kişilerin kullanımından dolayı teknik vb. sebeplerden dolayı arızalar çıkabilmektedir. Böyle durumlarda ev sahibi makul sürede probleme müdahale etmek ve çözüm getirmekle yükümlüdür. Genelde çıkan problemler yörelerdeki elektrik kesintileri ve alt yapı eksikliklerinden kaynaklanmaktadır.

Havlu,çarşaf ve temizlik

Villalarımız siz villanıza gelmeden önce temizlenir ve bütün havlular ile çarşaflar değiştirilir. Aynı gün eve giriş çıkış olması durumunda daha önceki maddelerde belirtildiği üzere evlerimiz saat 10:00 ile 16:00 arasında temizlenir. 12 gece veya üzeri konaklamalarda her haftaya 1 temizlik olmak üzere villanız sizden izin alınarak ücretsiz olarak (ara temizlik) temizlenir. Yüksek sezon olarak nitelendirilen Haziran- Eylül arasında temizlik ücretsiz minimum konaklama süresi 6 gecedir fakat diğer dönemlerde 5 gecedir. Bunların dışında istenen temizlikler ücretlidir ve fiyatları villanızın açıklama sayfasında yazmaktadır.

Evlerin resim ve videoları

Evlerimiz sayfasında o evin birebir resimlerini ve videolarını bulabilirsiniz. Bütün villalarımızda fotoğraflardakilerle aynı veya benzeri şekilde döşenmiş birçok obje bulunmaktadır. Video çekimleri bizzat ekibimiz tarafından yapılmış olup amaç size sadece villanın güzel kısımlarını değil, villanın çevresini ve oda durumlarını da göstermektir. Böylelikle kafanızda herhangi bir soru işareti kalmayacağını umuyoruz.

Depozito

Depozito, eve girişlerde ev kontrolü yapıldıktan sonra ev sahibi veya görevli tarafından teslim alınan bir ücrettir. Tatilinizin bitiminde evden ayrılmadan önce ev sahibi veya görevli kimse evi kontrol eder. Herhangi bir hasar olmadığı sürece bu ücret size çıkışta aynen iade edilir.

Rezervasyon

Önce evi kiralamak istediğiniz tarihleri belirlemelisiniz. Sonra ön rezervasyon formundan belirlediğiniz evle ilgili bir istek gönderiyorsunuz. Ekibimiz tekrar o evin müsaitliğini kontrol edip size en kısa sürede dönüş yapıp rezervasyon işleminizi başlatıyor. Şirket hesabımıza villa kiralama bedelinin (indirimsiz) %35ini yatırdıktan sonra veya kredi kartı ile bu ödemeyi yaptıktan sonra size kiralama sözleşmeniz yollanır. Siz, bu sözleşmeyi doldurup, imzalayıp bize geri yolladıktan sonra size seyahat belgeleriniz yollanır. Böylelikle seçtiğiniz ev, istemiş olduğunuz tarihlerde sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ücret ise eve girişte ev sahibi veya yetkili kişiye nakit olarak teslim edilir.

Rezervasyonun misafir tarafından iptali

Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra veya kredi kartı ile ödeme gerçekleştikten sonra size yollanan müşteri sözleşmesinin içerisinde iptal şartları yer almaktadır. Eve giriş tarihinizden 30 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır. Kalan ödeme eve giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 29 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %60’ı müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya eve giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.

Rezervasyonun Hill Villas Kalkan tarafından iptali

Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda HeryerVillam rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda HeryerVillam, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak HeryerVillam en az kiralanan evin ayarında alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif ev veya evlerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir. Fakat HeryerVillam’ın size sunduğu villalarda doğacak olan fiyat farkı var ise, fiyat farkını sizden talep eder ve fiyat farkıyla ilgili hiçbir mesuliyeti kabul etmez çünkü bunlar öngörülebilen durumlar değildir.

Rezervasyon tarih değişikliği

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır. Rezervasyonunuzu ertelemek istediğiniz tarihlerin müsait olması, mevcut olan rezervasyonunuza 45 günden daha fazla süre kalmış olması ve bunların yanı sıra şirketimizin genel planları çerçevesinde eleman izinleri ve seyahat planları çok önceden yapıldığı için planlarda olacak herhangi bir çakışmada HeryerVillam’ın ertelememe hakkı saklıdır. Rezervasyonların 45 gün kala iptal edilememesinin sebebi ise sizin için ayrılmış olan dönemin 45 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalinin çok az olmasıdır.

 

© Copyright 2018 | Heryer Villam Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım - Weblikya Yazılım